Galaxy S – Recenzja: Najlepszy smartfon w swojej klasie?

Galaxy S – Recenzja: Najlepszy smartfon w swojej klasie?

Design

Galaxy S to kolejny flagowiec z popularnej serii smartfonów Samsunga. W urządzeniu widać wiele rozwiązań zastosowanych w innych modelach koreańskiego producenta, ale to właśnie Galaxy S wyróżnia się wśród nich. W porównaniu do S20 pod względem designu nie zaszły zasadnicze zmiany – to wciąż elegancki i stylowy telefon. Ekran Super AMOLED o przekątnej 6,2 cala z wycięciem na przednią kamerkę prezentuje się znakomicie. W połączeniu z niewielkimi ramkami sprawia wrażenie niemal bezramkowego.

Aparat

W kwestii aparatu Galaxy S oferuje coś więcej niż tylko imponującą wartość w pikselach. Kamera główna ma rozdzielczość 64 MP i pozwala na robienie genialnych zdjęć w różnych warunkach oświetleniowych. Dzięki zaawansowanym funkcjom edycyjnym możliwe jest także fotografowanie w formacie RAW, co pozwala na swobodne manipulowanie ustawieniami zdjęcia po zrobieniu zdjęcia. Aparat jest w stanie nagrywać wideo w jakości 8K, co jest zaskakującą funkcją dla smartfona.

Wydajność

Jeśli chodzi o wydajność, to Galaxy S radzi sobie rewelacyjnie. Telefon działa bardzo szybko dzięki procesorowi Snapdragon 865. W połączeniu z 8 GB RAM bez problemu radzi sobie z aplikacjami, grami i wielozadaniowością. Bateria o pojemności 4000 mAh utrzyma Cię przez cały dzień, a gdy zabraknie energii możesz z łatwością skorzystać z funkcji szybkiego ładowania. Co ważne, urządzenie obsługuje 5G, co zapewnia ultra-szybką prędkość internetu.

Podsumowanie

Galaxy S to najlepszy smartfon w swojej klasie. Jest to urządzenie o imponującej wydajności, doskonałym aparacie z zaawansowanymi funkcjami edycyjnymi, a także z szybkim łączem 5G. Design telefonu jest elegancki i stylowy, a ekran Super AMOLED robi wrażenie. Na minus można zaliczyć brak gniazda słuchawkowego i wyjścia mini-jack, co dla niektórych użytkowników może być utrudnieniem. Jeśli jednak szukasz smartfona z najlepszymi parametrami i świetnym aparatem, Galaxy S jest dla Ciebie idealnym wyborem.